piątek, 18 lutego 2011

Białe szaleństwo w Alpach

Autorem artykułu jest Piotr Ski

Wspaniały region narciarski Ski Amade( St.Johann-Alpendorf, Wagrain, Flachau). Więcej ciekawostek na temat tych wspaniałych okolic w poniższym artykule.
Bez względu na to - czy posiadasz rodzinę lub nie - powinieneś( powinnaś) zaliczyć wypad na narty do miejscowości Wagrain( Austria), leżącej przy autostradzie Salzburg - Villach. Dlaczego Wagrain? Gdyż tam, nie ruszając się z miejsca, możesz przemieszczać się tzw. huśtawką narciarską po rozlicznych, pięknych trasach narciarskich, aż do Flachau( z jednej strony) czy do St.Johann - Alpendorf( z drugiej strony).
St. Johann - Alpendorf posiada 14 wyciągów narciarskich( gondole, krzesełka, orczyki) i wiele wspaniałych tras o różnym stopniu trudności( także czarne). Ciekawostką jest, że jeden z wyciągów krzesełkowych wywozi narciarzy na szczyt z dwóch, przeciwległych stoków. Na górze narciarze wysiadają więc - z jednej kolejki - z dwóch przeciwnych kierunków. Cóż za widok!!! Znajdują się tu także ogródki zabawowe dla dzieci( jest ich kilka), duże figury ze śniegu, zrobione przez miejscowych artystów oraz kilka restauracji z tarasami widokowymi.
Z Alpendorfu docieramy na szczyt Grafenberg, u stóp którego leży miejscowość Wagrain. Na Grafenbergu możemy podziwiać olbrzymiego bałwana. Zjeżdżając na nartach dojedziemy aż do parkingu. Z Wagrain, patrząc w drugą stronę, możemy dotrzeć gondolą( 10-osobową) o wdzięcznej nazwie " Flying Mozart" na szczyt GrieBenkareck( 1991 m n.p.m.), skąd rozlicznymi, szerokimi trasami zjedziemy do Flachau, gdzie przy dolnej stacji kolejki możemy zrobić sobie zdjęcie przy posągu - pochodzącego stąd - świetnego,austriackiego narciarza Hermanna Maiera. Tutaj też spragnieni mocnych wrażeń mogą zjechać po trasie giganta( pomiar czasu) lub przejechać się po torze saneczkowym. W Flachau odbywają się też zawody PŚ w narciarstwie alpejskim na Weltcupstrecke( w tym roku był to nocny slalom kobiet). W rejonie Flachau - Wagrain jest aż 33 różnego rodzaju wyciągów o b.dużej przepustowości, a trasy( grubo ponad 100 km) są szerokie, bezpieczne, gdzie każdy narciarz znajdzie odpowiadające mu trasy.
Przyjedź tutaj, a przekonasz się, że SKI AMADE jest cudownym miejscem.
---
Więcej ciekawych oraz interesujących artykułów na moim blogu www.sportyiturystyka.blogspot.com
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz