piątek, 18 lutego 2011

Narty w Austrii


Autorem artykułu jest Piotr  SkiW tym artykul opisuję doline Gastein. Jest to ciekawy region narciarski, w którym znajduje się dużo tras narciarskich oraz wyciągów. Zapraszam do czytania.
Dziś opiszę region narciarski w dolinie Gastein.Znajduje się ona w kraju  salzburskim,dociera się do niej jadąc z Salzburga w kierunku  Villach,zjeżdżając z autostrady do St.Johann in Pongau,następnie  jedziemy w kierunku Kaprun-Zell am See.Po kilkunastu km skręcamy w lewo  na Bad Gastein i po przejechaniu przez tunel jesteśmy na miejscu.W  dolinie znajdują się 4 glówne ośrodki narciarskie.Pierwszą miejscowością  jest Dorfgastein,ciche spokojne miasteczko u stóp gór Fulseck i  Kreuzkogel,gdzie znajduje się 19 wyciągów i 80 km tras narciarskich, w  przeważającej większości wymagających.Ciekawostką jest fakt,że z dolnej  stacji kolejki w Dorfgastein możemy dostać się na drugą stronę góry i  zjechać aż do mieszczącej się tam miejscowości GroBarl.
   Drugą miejscowością jest Bad Hofgastein leżąca u stóp góry  Schlossalm.Z tego szczytu zjeżdża się najdłuższą trasą Alp Wschodnich  (liczącą 17 km) aż do dolnej stacji.Góra Schlossalm połączona jest  siecią wyciągów z następną górą Stubnerkogel,która leży powyżej 3  miejscowości Bad Gastein.Tutaj pasjonaci szybkości mogą na jednej z tras  zmierzyć sobie prędkość szusowania.W Bad Gastein jest jeszcze jeden  szczyt Graukogel,gdzie można zjechać 2-kilometrową czarną trasą słynnego  Toniego Sailera.Bad Hofgastein i Bad Gastein to w sumie ponad 100 km  tras i obsługujących je 25 wyciągów narciarskich.
   Ostatnim ośrodkiem jest przepięknie położony Sport Gastein leżący na  wysokości 1590 m n.p.m.Stąd gondolą można wyjechać aż na szczyt  Kreuzkogel (2686 m),skąd można szusując delektować się otaczającą nas  wspaniałą panoramą trzytysięcznych szczytów.
   Po trudach całodziennej jazdy narciarze mogą skorzystać z odnowy  biologicznej,w niewątpliwie wielce atrakcyjnych gorących termach  znajdujących się w Bad Gastein i Bad Hofgastein.
   Dolina Gastein ma ponad 200 km tras i  ok.50 wyciągów narciarskich,co  pozwala na urozmaicony,cudowny, tygodniowy wypoczynek we wspaniałej  scenerii i na b.dobrze przygotowanych trasach.

---
   
Więcej artykułów na stronie www.sportyiturystyka.blogspot.com


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz