niedziela, 6 lutego 2011

Na narty - Skandynawia


Autorem artykułu jest Agnieszka Bartoszewska


Skandynawia idealnym miejscem na narty
Skandynawia to potęga turystyczną świata. W Skandynawii można sobie zrobić prawo jazdy na sanie zaprzężone w renifery. Swoją ważność taki dokument traci po trzech latach. To istotny pretekst, by tam wrócić. Skandynawia to „ matka „ nart, tam powstały pierwsze deski.
Narty nie zostały stworzone tam dla rozrywki, miały służyć udogodnieniu życia codziennego. Dwie deski przyczepione do futrzanych butów zapobiegały ugrzęźnięciu w śniegu. Narty sprawiły, ze przemieszczanie stało się szybsze i łatwiejsze. Możliwość uprawiania sportu na nartach odkryli dopiero Norwegowie.
Norwegia jest tradycyjnym celem wypraw miłośników sportów zimowych. To dzięki górom i trasom zjazdowym o wysokości aż do 2.500 m nad poziomem morza.
Zimowa Szwecja, to czysty raj dla narciarzy. Doskonale wyposażone ośrodki sportów zimowych zapewniają najwyższy komfort. Wybór jest ogromny i na każdą kieszeń. Zachodząca w górach erozja lodowcowa nadała niektórym partiom Gór Skandynawskich cechy rzeźby wysokogórskiej. Są tu doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa w wielu stylach. Rejon Åre — zimowa metropolia północnej Europy to 107 tras zjazdowych (najlepiej oświetlonych wieczorami na świecie), tor crossu zimowego i funpark dla snowboardzistów.
Na narty zaprasza Skandynawia.

---
Szwecja


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz