niedziela, 6 lutego 2011

Sezon zimowy za nami - jak zadbać o narty lub snowbord.


Autorem artykułu jest kaja45Niestety wszystko co dobre szybko się kończy i tak zima już za nami, pozostała tęsknota i ukochane narty lub deska snowboardowa, o które niestety, ale musimy zadbać i przygotować do następnego sezonu.
Posezonowa konserwacja nart i desek snowboardowych

Musimy pamiętać, że narty lub deska to sprzęt, który bez należytej pielęgnacji i konserwacji jest częściej narażony na uszkodzenia krawędzi i ślizgu, niż sprzęt, który jest regularnie smarowany i konserwowany po zakończonym sezonie.  To, w jakim stanie zastaniemy nasz sprzęt w przyszłym sezonie, kiedy spadnie pierwszy śnieg, lub jeszcze wcześniej, kiedy wybierzemy się jesienią na lodowiec, zależy od naszej zapobiegliwości na koniec sezonu.

Poniżej opisane czynności są niezbędne do prawidłowego zakonserwowania sprzętu po zakończonym sezonie. Nie bez znaczenia jest też miejsce przechowywania sprzętu. Musi być suche i wystarczająco obszerne.

1. Wysuszyć i usunąć brud najlepiej specjalnym zmywaczem smarów (zmywacze do farb i benzyna jest zbyt agresywna dla ślizgu).
2. Przesmarować na gorąco ślizgi smarem uniwersalnym (płyny dają za słabe zabezpieczenie), jeżeli nie mamy odpowiednich akcesorii (żelazko do smarowania nart na gorąco) możemy pokryć ślizgi smarem stałym na zimno (wcieramy smar w ślizg, korzystając przy tym z korka naturalnego).
3. Zapięcia po oczyszczeniu z wiosennego błotka natryskać dokładnie płynem do konserwacji zapięć.
4. Poluźnić sprężyny przodów i tyłów zapięć na 0 (zapisać na kartce poprzednie ustawienia).
5. Krawędzie przesmarować np. wazelinką.
6. Narty związać swobodnie, bez niwelacji naturalnej strzałki wygięcia, i w pokrowcu luźno wstawić lub położyć do schowka.

Pamiętaj serwis nart i desek snowboardowych jest ważnym elementem przygotowania się do sezonu zimowego.

---
   
Jacek z Remsport.pl


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz